W styczniu 2017 roku Stowarzyszenie organizuje konferencję pt. „Szanse i zagrożenia dla polskiego recyklingu”. Będzie ona próbą dokonania oceny sytuacji branży

i wyzwań jakie przed nią stoją w świetle ostatnich zmian w polskim prawodawstwie. Największym wyzwaniem roku 2017 będzie poddanie się przez recyklerów tzw. Audytowi recyklera. Jest to nowy wymóg, który dla wielu firm jest niejasny. Stowarzyszenie organizując tę konferencję chce przybliżyć nowe przepisy prawne, ale też ułatwić przedsiębiorcom przygotowanie się i spełnienie wymogów wynikających z audytu recyklera.

Konferencja zorganizowana będzie we współpracy z innymi podmiotami związanymi z recyklingiem. Ze względu na wagę problematyki wystąpiliśmy

o patronat Ministerstwa Środowiska nad tym wydarzeniem.

Wsparcie naszej konferencji zapowiedzieli przedstawiciele wielu innych organizacji pozarządowych z branży odzysku i recyklingu odpadów m.in.: Instytut Sobieskiego, Krajowa Izba Gospodarcza oraz Plastics Europe.

Konferencja będzie pierwszym tak dużym wydarzeniem i okazją do spotkania bardzo szerokiego grona przedstawicieli polskiej branży recyklingu tworzyw sztucznych. Będzie to również okazja stworzenia szerokiego forum dla naszej branży, celem skuteczniejszego prezentowania naszych interesów i wypracowania korzystnych rozwiązań dla branży.

to top
This site is registered on wpml.org as a development site.