W związku z rozpowszechnianiem nieprawdziwych informacji, przez Związek Pracodawców Przemysłu Opakowań EKOPAK, oświadczamy, że w koncepcji Rozszerzonej Odp. Producenta raportu PwC zaprezentowanej 10 października 2018 na konferencji “Gospodarka odpadami – czas na radykalne zmiany”, ani razu nie pada słowo “podatek”. W raporcie jest mowa o opłatach za wypełnienie obowiązku odzysku i recyklingu odpadów opakowaniowych.

Jest również mowa o zwiększeniu wkładu finansowego przez wprowadzających produkty w opakowaniach na rynek w ramach tzw. rozszerzonej odpowiedzialności producenta, którą popierają wszystkie organizacje w tym organizacje odzysku. Główny problem, który staramy się rozwiązać to taka redystrybucja środków, która spowoduje efektywne działanie całego łańcucha w ramach GOZ.

Bardzo ubolewamy nad faktem, że pomimo wstępnych deklaracji organizacje reprezentujące przemysł producentów nie chcą wziąć na siebie większej odpowiedzialności i odmawiają udziału we wspólnej debacie na ten temat. Całość raportu jest dostępna w sekretariacie stowarzyszenia.

Z poważaniem,

Szymon Dziak

to top
This site is registered on wpml.org as a development site.