Szanowni Państwo,

z radością informujemy, że funkcję Mecenasa Stowarzyszenia “Polski Recykling” objęła firma ENGIE Zielona Energia Sp. z o.o.

Jest to już trzecia Firma Partnerska, która wraz z nami podjęła się wspólnej realizacji celów i misji w branży recyklingu.

ENGIE Zielona Energia
LinkedIn
Facebook

ENGIE Zielona Energia to spółka z międzynarodowego koncernu ENGIE, obecnego w ponad 30 krajach na świecie, działającego w obszarze niskoemisyjnej energii i usług. Grupa ma silną pozycję w Europie, jest liderem transformacji energetycznej i jednym z największych dostawców energii na świecie. Firma realizuje strategię, w ramach której jej moce energii odnawialnej do 2030 roku będą wynosić 80 GW. Ma duże doświadczenie w realizacji inwestycji OZE, a także jest obecna na wszystkich rynkach kluczowych dla wzrostu energii odnawialnej.  Ponadto, jak donosi agencja Bloomberg, w ubiegłym roku (2023) ENGIE została liderem w sprzedaży czystej energii poprzez umowy PPA, realizując transakcje o łącznej mocy 2,4 GW. ENGIE jest również jedynym dużym dostawcą, który podpisał korporacyjną umowę PPA na energię słoneczną, lądową i morską w 2023 roku.

W Polsce ENGIE posiada farmy wiatrowe o mocy 241 MW oraz fotowoltaiczne o mocy 118 MWp, które produkują rocznie ponad 670 GWh zielonej energii. Dzięki produkcji energii z odnawialnych źródeł nie emituje zanieczyszczeń i pozostaje węglowo neutralna. Sprzedawana przez ENGIE energia zasila największe firmy na terenie całego kraju, co przybliża je do osiągnięcia neutralności węglowej.

ENGIE w Polsce działa w ramach siedmiu spółek na rynkach energii, obsługi budynków, zarządzania systemami wentylacji czy też produkcji ciepła.

Spółka działa w następujących obszarach:

  • produkcja energii z własnych aktywów
  • autonomiczna działalność handlowa na Towarowej Giełdzie Energii (TGE)
  • OTC (obrót pozagiełdowy)
  • sprzedaż energii elektrycznej do odbiorców przemysłowych w ramach produktów elastycznych oraz PPA
  • produkty i usługi dla zewnętrznej energetyki rozproszonej, głównie OZE (PPA, CPA, dostęp do rynku, zarządzanie ryzykiem, zarządzanie kontraktami) oraz elektrociepłowni
  • działalność w zakresie produktów strukturyzowanych: energia, certyfikaty, GoOs oraz usług POB (Podmiot Odpowiedzialny za Bilansowanie Handlowe) w ramach regulowanego mechanizmu cenowego

Serdecznie witamy firmę ENGIE Zielona Energia w gronie Mecenasów naszego Stowarzyszenia!
Państwa zapraszamy do zapoznania się z ofertą firmy i do bezpośredniego kontaktu z przedstawicielami.

to top
This site is registered on wpml.org as a development site.